بلاگ

کاور بهترین اپلیکیشن‌های یادگیری زبان

بهترین اپلیکیشن‌های یادگیری زبان برای آیفون و آیپد در سال 2023

توانایی صحبت‌کردن با زبانی به‌جز زبان مادری، همیشه یک مزیت بزرگ به حساب می‌آید. تسلط خوب و کامل بر چند زبان هم رزومۀ شما را پربارتر می‌کند، هم شانستان را برای پیداکردن فرصت‌های خوب در نقاط مختلف دنیا افزایش می‌دهد. علاوه بر این‌ها، این توانایی یک سرگرمی جالب به شمار می‌رود.

یکی از راه‌های پرطرفداری که کمک زیادی به زبان‌آموزان می‌کند، استفاده از اپلیکیشن‌های یادگیری زبان است. تعداد این اپلیکیشن‌ها نیز زیاد شده و تا حد خوبی در دسترس هستند. در این مقاله از گراهامبل با ما همراه باشید تا بهترین اپلیکیشن‌های یادگیری زبان برای آیفون و آیپد در سال 2023 را مرور کنیم. متن اصلی و کامل‌تر این مقاله هم خواندنی است.

 

بهترین اپلیکیشن‌های یادگیری زبان آیفون و آیپد

 1. Duolingo
 2. LingoDeer
 3. Rosetta Stone
 4. Memrise
 5. Beelinguapp
 6. LinQ

 

بهترین اپلیکیشن‌های یادگیری زبان آیفون و آیپد (1)

 

۱. Duolingo

Duolingo یک انتخاب نسبتاً آسان برای مقام اول بود. این اپلیکیشن برای مدت طولانی‌ای در دسترس بوده و به یکی از بهترین برنامه‌های آیفون برای یادگیری زبان جدید تبدیل شده است. یک رابط کاربری آسان، امکان استفادۀ راحت هرکسی از این اپلیکیشن را فراهم کرده است.

در این برنامه، بر اساس سطح مهارت فعلی‌تان، امکان یادگرفتن چندین زبان وجود دارد. مبتدی یا حرفه‌ای‌تر بودن شما اهمیتی ندارد. در هر صورت، Duolingo به شما فرصت کافی را برای بهبود تسلطتان بر یک زبان خاص می‌دهد.

این اپلیکیشن برای کودکان هم مناسب است. اگر زبان‌های مختلف را در سنین پایین به بچه‌ها آموزش می‌دهید، تصاویر بصری Duolingo یادگیری بصری را هم به شما هدیه می‌دهد.

به‌عنوان تنها مشکل، این برنامه مبلغ قابل‌توجهی برای نسخۀ پریمیوم دریافت می‌کند.

·        ویژگی‌های مثبت

 1. برای هر سطح مهارتی‌ای مناسب است.
 2. به‌لطف یادگیری بصری، برای کودکان عالی است.
 3. اصول اولیۀ چندین زبان دنیا را آموزش می‌دهد.

·        ویژگی‌های منفی

 1. نسخۀ پریمیوم آن گران است.

 

۲. LingoDeer

LingoDeer طیف زیادی از زبان‌ها را برای یادگیری در اختیار شما قرار نمی‌دهد. با این حال، یک ساختار پایدار برای سطح مهارت شما فراهم می‌کند.

اگر یادگیری زبان را بدون ساختار مشخص پیگیری کنید، فهمیدن نکات ظریف زبان بیشتر طول می‌کشد. خوشبختانه، LingoDeer با درس‌های کوچک روزانه و در دسترس، این روند را سرعت می‌‌بخشد. در این صورت، در طول روز کاری‌تان بدون صرف وقت زیاد، درس‌هایتان را هم مرور می‌کنید.

این اپلیکیشن نوشتن با زبانی که در حال یادگیری آن هستید را هم به شما یاد می‌دهد. مخصوصاً در زمان یادگیری زبان ژاپنی یا کره‌ای، این ویژگی خیلی به درد می‌خورد.

متأسفانه، برای دوره‌های اصلی باید هزینه کرد. اپلیکیشن‌های دیگر این‌شکلی، ترجیح می‌دهند دوره‌های اصلی را رایگان ارائه دهند. در عین حال، سیاستشان را بر هزینه‌های افزودنی و جانبی متمرکز می‌کنند.

 

بهترین اپلیکیشن‌های یادگیری زبان آیفون و آیپد (2)

 

·        ویژگی‌های مثبت

 1. دوره‌های ساختاریافته
 2. دروس کوچک و کوتاه برای اطمینان از اینکه حتی یک روز هم یادگیری را از دست نمی‌دهید.
 3. استفاده از خط بومی زبان موردنظر

·        ویژگی‌های منفی

 1. باید برای بخش عمده‌ای از دوره‌ها هزینه کنید.

 

3. Rosetta Stone

تعداد بسیار کمی از برنامه‌های یادگیری زبان برای آیفون دوره‌هایی را برای چندین زبان ارائه می‌دهند، آن هم با جزئیات. Rosetta Stone یکی از آن معدود برنامه‌های عالی است.

شما می‌توانید یک اپلیکیشن یادگیری را بر اساس برنامۀ روزانۀ خودتان شخصی‌سازی کنید. هوش مصنوعی اپلیکیشن، برنامه‌های درسی را با توجه به پیشرفت شما تغییر می‌دهد. برای مواقع سفر و دوری از اینترنت، می‌توانید به‌صورت آفلاین درس‌هایتان را مرور کنید.

با توجه به اهمیت تلفظ در یادگیری زبان، اپلیکیشن بازخورد فوری‌ای درمورد درستی یا نادرستی تلفظ و نیاز به بهبودهای جزئی ارائه می‌دهد. این برنامه به‌شدت دقیق است!

باز هم یک مشکل پولی دیگر. نقطه‌ضعف اصلی اپلیکیشن، خریدهای درون‌برنامه‌ای است، هزینه‌هایی گزاف.

·        ویژگی‌های مثبت

 1. برنامه‌های یادگیری دقیق برای چندین زبان
 2. امکان دانلود دروس
 3. بازخورد فوری درمورد تلفظ

·        ویژگی‌های منفی

 1. پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای گران‌قیمت

 

4. Memrise

Memrise یکی از بهترین برنامه‌های یادگیری زبان برای آیفون به‌خاطر یک جنبۀ خاص است. این ویژگی منحصربه‌فرد، یادگیری از طریق ویدئوهای سخنرانان بومی است.

هوش مصنوعی و صداهای خودکار امکانی برای یادگیری زبان است. اما تماشا و گوش‌دادن به فردی بومی که به زبان مادری‌اش صحبت می‌کند، به روند یادگیری سرعت می‌بخشد. تفاوت‌های ظریف در این مدل خیلی بهتر درک می‌شود. این چیزی است که Memrise در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

همچنین دسته‌ای از لهجه‌های کمتر رایج در دسترس و قابل‌یادگیری است. به‌طور معمول، انواع گویش‌های مختلف در برنامه‌های یادگیری زبان یافت نمی‌شود.

خریدهای درون‌برنامه‌ای این اپلیکیشن هم گران است.

 

بهترین اپلیکیشن‌های یادگیری زبان آیفون و آیپد (1)

 

·        ویژگی‌های مثبت

 1. وجود ویدئوهایی از افراد بومی
 2. ارائۀ گویش‌های رایج فراوان

·        ویژگی‌های منفی

 1. پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای گران‌قیمت

 

5. Beelinguapp

اکثر اپلیکیشن‌های یادگیری زبان بر آموزش کلمات یا جملات خاص تمرکز می‌کنند و مطالب بیشتری از زبان بومی موردنظر را در اختیار شما قرار نمی‌دهند. Beelinguapp این جنبه از چنین برنامه‌هایی را تغییر می‌دهد.

با استفاده از این اپلیکیشن، خواندن، حرف‌زدن، گوش‌دادن و البته جذابیت هم در آموزش زبان دخیل می‌شوند. مثلاً اگر در حال خواندن یک داستان باشید، به شما گفته می‌شود که آن را به زبانی مثل زبان فرانسوی بخوانید. این روش برای اخبار و موسیقی‌های محلی هم استفاده می‌شود.

این فرایند ساختاری، یادگیری را جذاب‌تر می‌کند. ساعت‌ها روی این اپلیکیشن وقت می‌گذارید و با متن آهنگ‌ها کلنجار می‌روید.

این برنامه کمی باگ دارد. نوار جست‌وجو هم گاهی غیرقابل‌استفاده می‌شود.

·        ویژگی‌های مثبت

 1. زبان‌های مختلف جهان را تحت‌پوشش دارد.
 2. برای یادگیری از موسیقی و داستان استفاده می‌کند.
 3. جذابیت بیشتری از رقبایش دارد.

·        ویژگی‌های منفی

 1. رابط کاربری گاهی اوقات باگ دارد.

 

بهترین اپلیکیشن‌های یادگیری زبان آیفون و آیپد (3)

 

6. LinQ

چه‌چیزی بهتر از اپلیکیشنی که زبان‌های بسیار متنوعی را به روشی ساختاریافته به شما آموزش می‌دهد؟ مخصوصاً اینکه اجازۀ دانلود درس‌ها را هم بهتان بدهد.

LinQ یکی از این برنامه‌هاست. بیش از هزار درس برای بیشتر از چهل زبان در این برنامه وجود دارد. این درس‌ها با سطح مهارت شما تناسب دارند. حتی می‌توانید آن‌ها را دانلود کنید.

پادکست‌ها و مصاحبه‌هایی هم در زبان‌های مختلف در دسترس‌اند. این‌ها مهارت‌های درک شما را به چالش می‌کشد. شما می‌توانید از این راه زبان‌های دشوار را با استفاده از زبان مادری رمزگشایی کنید. در نهایت، مهم نیست از چه دستگاهی استفاده می‌کنید. تمام درس‌های خود را همگام‌سازی کنید تا مطمئن شوید که در دسترس هستند.

خریدهای درون‌برنامه‌ای این اپلیکیشن ارزان نیستند. اگر کاربر رایگان‌پسندی باشید، دسترسی به بیشتر محتواها قفل خواهد بود.

·        ویژگی‌های مثبت

 1. دسترسی به فهرست بزرگی از دروس
 2. وجود بیش از چهل زبان برای یادگیری
 3. جذابیت درس‌ها با استفاده از مکالمات به زبان بومی
 4. قابل‌همگام‌سازی در تمامی دستگاه‌ها

·        ویژگی‌های منفی

 1. خریدهای درون‌برنامه‌ای گران‌قیمت

 

بهترین اپلیکیشن‌های یادگیری زبان آیفون و آیپد (4)

 

تعداد اپلیکیشن‌های آنلاین یادگیری زبان برای آیفون و آیپد زیاد است. اپلیکیشن‌هایی که در این مقالۀ ترجمه‌شده در گراهامبل مرور شد، بهترین‌ برنامه‌های موجودند. البته که همیشه یک چالش بزرگ پیش روی استفاده از اپلیکیشن‌های آیفون و آیپد وجود دارد: پرداخت پول و گرانی.

 

مترجم: سبحان افشار

 

مسن تر

اپل از مک‌بوک پرو M2 Max و M2 Pro رونمایی کرد

جدیدتر

معرفی هوم‌پاد جدید و نوآورانۀ اپل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید

شرکت رستاک سیستم ایرانیان در سال 1396 تاسیس گردیده است. این شرکت در سال1397 موفق به کسب مجوز از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان جهت ارائه خدمات پس از فروش گوشی تلفن همراه گردید. ایجاد ارتباط بدون واسطه میان واردکننده و مصرف کننده از جمله اهداف این شرکت می باشد.

تلفن: 021-88927076
info[@]grahambel.com
نشان نماد الکترونیکی