بلاگ

کاور 20 نقل‌قول الهام‌بخش از استیو جابز برای صاحبان کسب‌وکار

20 نقل‌قول الهام‌بخش از استیو جابز برای صاحبان کسب‌وکار

شرکت اپل یکی از شناخته‌شده‌ترین و معروف‌ترین شرکت‌های جهان است. استیو جابز بنیان‌گذار این شرکت نیز نمادی برای توسعۀ کسب‌وکار به حساب می‌آید. مدیران و صاحبان بسیاری از کسب‌وکارهای جهانی و ایرانی، روش‌ها و تفکر جابز را سرمشق کار خود قرار داده‌اند. یکی از کارهای بزرگی که توسط استیو جابز انجام شده، برپایی اکوسیستم اپل است. امپراطوری بزرگی که چشم بسیاری از صاحبان کسب‌وکار را به خود می‌دوزد. در این مقاله از گراهامبل، 20 نقل‌قول الهام‌بخش از استیو جابز برای صاحبان کسب‌وکار را مرور می‌کنیم.

درمورد اکوسیستم اپل بخوانید: اکوسیستم اپل: به زندان استیو جابز خوش آمدید!

 

1. 20 نقل‌قول الهام‌بخش از استیو جابز برای صاحبان کسب‌وکار

 

نقل‌قول‌هایی از استیو جابز برای موفقیت یک کسب‌وکار

 1. «شما باید درگیر ایده، مشکل یا اشتباهاتتان باشید. اگر از همان ابتدا به‌اندازۀ کافی اشتیاق نداشته باشید، هرگز آن را کنار نخواهید گذاشت».
 2. «جزئیات مهم است. ارزشش را دارد که برای درست‌کردنش صبر کنید».
 3. «همه‌چیز مهم است. موفقیت را جزئیات تعیین می‌کند».
 4. «اگر چشمتان به‌ سود باشد، از محصول خود کم می‌کنید. اما تمرکز روی تولید محصولات فوق‌العاده، سودش را هم به دنبال می‌آورد».
 5. «تقریباً نیمی از جداکننده‌های کارآفرینان موفق از کارآفرینان ناموفق، پشتکار خالص است».
 6. «اجازه ندهید سروصدای نظرات دیگران، صدای درونی شما را خفه کند».
 7. «کار شما بخش بزرگی از زندگی‌تان را پر خواهد کرد. تنها راه برای رضایت واقعی در انجام کارهای بزرگ است. و تنها راه انجام کار بزرگ نیز انجام‌دادن کاری است که دوست داشته باشید».
 8. «به یاد داشته باشید که خواهید مرد. بهترین راهی است که من می‌دانم تا از دام این تصور که چیزی برای ازدست‌دادن دارید بگذرم. دلیلی برای گوش‌ندادن به آوای قلبتان وجود ندارد».
 9. «مهم‌تر از همه، شجاعت پیروی از قلب و شهود خود را داشته باشید. آن‌ها به‌نوعی می‌دانند که شما واقعاً می‌خواهید چه‌چیزی شوید. همه‌چیز در مرحلۀ بعدی است».
 10. «گاهی اوقات زندگی قرار است با آجر به سر شما بزند. ایمانتان را از دست ندهید».
 11. «کسانی که با دیوانگی فکر تغییر دنیا را دارند، همان‌هایی‌ هستند که این کار را خواهند کرد».
 12. «در طول ۳۳ سال گذشته، هر روز صبح در آینه نگاه می‌کردم و از خودم می‌پرسیدم: اگر امروز آخرین روز زندگی من بود، آیا می‌خواستم همین کار را انجام دهم؟ و هر زمان که پاسخ این سؤال برای چند روز متوالی نه بود، می‌دانستم که باید چیزی را تغییر دهم».

 

2. 20 نقل‌قول الهام‌بخش از استیو جابز برای صاحبان کسب‌وکار

 

نقل‌قول‌هایی از استیو جابز درمورد مشتریان

 1. «شما نمی‌توانید فقط از مشتریان بپرسید چه می‌خواهند و سپس برای دادنش به آن‌ها تلاش کنید. تا ساخته‌شدنش توسط شما، آن‌ها چیز جدیدتری خواهند خواست».
 2. «روابط‌عمومی خوب مردم را سازگار می‌کند. همه‌چیز همین است. شما نمی‌توانید افراد را در این تجارت فریب دهید. محصولات برای خودشان صحبت می‌کنند».

نقل‌قول‌هایی از استیو جابز درمورد تفکر کمپانی اپل

اندیشۀ پشت ایجاد و توسعۀ کمپانی اپل، همواره برای صاحبان کسب‌وکارها، به‌ویژه کسب‌وکارهای نوپا، الهام‌بخش بوده است. از همین رو، بسیاری از نقل‌قول‌های استیوجابز دربارۀ کمپانی اپل و اندیشۀ پشت آن، برای صاحبان کسب‌وکار پررمزوراز است. در ادامه، نقل‌قول‌های الهام‌بخش استیو جابز برای صاحبان کسب‌وکارها را درمورد کمپانی اپل می‌خوانیم.

 1. «ما در اپل فراموش کرده بودیم که چه‌کسی هستیم. یکی از راه‌های یادآوری اینکه چه‌کسی هستید، به‌یادآوردن قهرمانانتان است».
 2. «هدف اپل کسب درآمد نیست. هدف ما طراحی و توسعه و ارائۀ محصولات خوب به بازار است. ما اعتماد داریم که به همین خاطر مردم آن‌ها را دوست خواهند داشت. در نتیجه، مقداری پول هم به دست خواهیم آورد. اما ما واقعاً درمورد اهدافمان روشن هستیم».
 3. «خیلی به این مسئله فکر کرده‌ام. در نهایت، به‌نظرم بدترین چیزی که با بزرگ‌شدن ما و نفوذ بیشتر در جهان اتفاق می‌افتد، تغییر ارزش‌های اصلی است. جایی که در ارزش‌های خودمان لغزش داشته باشیم. من از پس آن برنمی‌آیم. ترجیح می‌دهم در چنین شرایطی اینجا را ترک کنم».

 

3. 20 نقل‌قول الهام‌بخش از استیو جابز برای صاحبان کسب‌وکار

 

نقل‌قول‌هایی از استیو جابز درمورد رهبری

استیو جابز قهرمان بسیاری از صاحبان کسب‌وکار است. دلیل آن هم در قدرت رهبری او و دردست‌داشتن پرچم یک کمپانی موفق دیده می‌شود. به همین جهت او برای صاحبان کسب‌وکار یک الگوی کامل به شمار می‌رود. در ادامه نقل‌قول‌های الهام‌بخش از استیو جابز برای صاحبان کسب‌وکار را درمورد رهبری مرور می‌کنیم.

 1. «من باید کل تیم اجرایی را به‌اندازۀ جایگاه جانشینی تقویت کنم. پس سعی می‌کنم همین کار را انجام دهم».
 2. «من به کارهایی که انجام نمی‌دهیم، به‌اندازۀ کارهایی که انجام می‌دهیم افتخار می‌کنم».
 3. «اگر کاری را انجام می‌دهید و نتیجۀ آن بسیار خوب است، باید به‌سراغ انجام کار فوق‌العادۀ دیگری بروید. نه اینکه برای مدت طولانی روی آن کار تمرکز کنید».

20 نقل‌قول الهام‌بخش از استیو جابز

نویسنده: سبحان افشار

 

مسن تر

هوش مصنوعی و تکامل گوشی‌های هوشمند و لپ‌تاپ

جدیدتر

هوش مصنوعی ChatGPT چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید

شرکت رستاک سیستم ایرانیان در سال 1396 تاسیس گردیده است. این شرکت در سال1397 موفق به کسب مجوز از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان جهت ارائه خدمات پس از فروش گوشی تلفن همراه گردید. ایجاد ارتباط بدون واسطه میان واردکننده و مصرف کننده از جمله اهداف این شرکت می باشد.

تلفن: 021-88927076
info[@]grahambel.com
نشان نماد الکترونیکی